Əsas diqqətlər F və G qrupuna yönəlib. Hər iki qrupda itkisiz irəliləyən İspaniya və Polşa ən yaxın izləyiciləri olan İsveçlə İsraili qəbul edib. Maraqlıdı ki, həm İspaniya, həm də Polşa böyükhesablı qələbəyə sevinib.

Avropa çempionatının seçmə qrup mərhələsi

IV tur

10 iyun

 

A qrupu

Bolqarıstan - Kosovo - 2:3

Popov, 43; Dimitrov, 55 - Raşika, 14; Muriqi, 64; Raşani, 90+3

Çexiya - Monteneqro - 3:0

Yantko, 18; Kopitoviç, 49 (avtoqol); Şik, 82 (pen.)

1.

İngiltərə

2

2

0

0

10-1

6

2.

Çexiya

3

2

0

1

5-6

6

3.

Kosovo

3

1

2

0

5-4

5

4.

Monteneqro

4

0

2

2

3-10

2

5.

Bolqarıstan

4

0

2

2

5-7

2

 

B qrupu

Serbiya - Litva - 4:1

Mitroviç, 20, 34; Yoviç, 35; Lyayiç, 90+2 - Novikovas, 70 (pen.)

Ukrayna – Lüksemburq - 1:0

Yaremçuk, 6

1.

Ukrayna

4

3

1

0

8-1

10

2.

Lüksemburq

4

1

1

2

4-5

4

3.

Serbiya

3

1

1

1

5-7

4

4.

Portuqaliya

2

0

2

0

1-1

2

5.

Litva

3

0

1

2

3-7

1

 

D qrupu

Danimarka - Gürcüstan - 5:1

Dolberq, 14, 63; Eriksen, 30 (pen.); Poulsen, 73; Braytvayt, 90+3 - Lobjanidze, 25

İrlandiya - Cəbəllütariq - 2:0

Çipolina, 29 (avtoqol); Bredi, 90+3

1.

İrlandiya

4

3

1

0

5-1

10

2.

Danimarka

3

1

2

0

9-5

5

3.

İsveçrə

2

1

1

0

5-3

4

4.

Gürcüstan

4

1

0

3

4-8

3

5.

Cəbəllütariq

3

0

0

3

0-6

0

 

F qrupu

Farer adaları - Norveç - 0:2

Yonsen, 49, 84

Malta – Rumıniya - 0:4

Puşkas, 7, 29; Çipçiu, 34; Man, 90+1

İspaniya - İsveç - 3:0

Serxio Ramos, 64 (pen.); Morata, 84 (pen.); Oyarzabal, 87

1.

İspaniya

4

4

0

0

11-2

12

2.

İsveç

4

2

1

1

8-7

7

3.

Rumıniya

4

2

1

1

11-5

7

4.

Norveç

4

1

2

1

8-7

5

5.

Malta

4

1

0

3

2-10

3

6.

Farer adaları

4

0

0

4

3-12

0

 

G qrupu

Makedoniya - Avstriya - 1:4

Hinteregger, 18 (avtoqol) - Lazaro, 39; Arnautoviç, 62 (pen.), 82; Laymer, 86

Latviya - Sloveniya - 0:5

Krniqoy, 24, 27; İliçiç, 29 (pen.), 44; Zayiç, 47

Polşa - İsrail - 4:0

Pyontek, 35; Levandovski, 56 (pen.); Qrosiçki, 59; Kadzior, 84

1.

Polşa

4

4

0

0

8-0

12

2.

İsrail

4

2

1

1

8-7

7

3.

Avstriya

4

2

0

2

7-6

6

4.

Sloveniya

4

1

2

1

7-3

5

5.

Makedoniya

4

1

1

2

5-7

4

6.

Latviya

4

0

0

4

1-13

0